Дома Фудбал Италија Квардадо за голот од корнер: Не сакав да шутирам директно, имав среќа

Квардадо за голот од корнер: Не сакав да шутирам директно, имав среќа

После Хакан Чалхонглу во саботата, вчера и Хуан Квардадо постигна гол директно од корнер.

Квардадо го отвори резултатот на почетокот на мечот кој Јувентус го доби со Џенова со резултат 2:0. Според движењето на топката изгледаше како Квардадо да имал намера да шутира директно во голот на Сиригу, сепак Колумбиецот призна дека не било така.

„Немав намера да шутирам. Сакав да нафрлам, но топката отиде високо и заврши како што заврши, имав среќа“, изјави Квардадо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…