Дома Фудбал Англија Катарците ќе испратат нова понуда за Манчестер Јунајтед во среда

Катарците ќе испратат нова понуда за Манчестер Јунајтед во среда


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Инвестициската група од Катар позади која стои шеикот Бин Хамад Ал Тани во среда ќе ја испрати втората понуда за Манчестер Јунајтед, пренесува „Скај Спорт“.

Според изворот двете страни поминале многу позитивни разговори минатиот четврток и кандидатите од Катар се убедени дека наскоро ќе постигнат договор со семејството Глејзер.

Глејзер го проценува клубот на 6 милијарди фунти, но никој од кандидатите не стигна до таа сума со понудите. Меѓутоа, позицијата на Катарците се променила после средбата со раководството од „Олд Трафорд“.

Џим Ритклф, кој е другиот кандидат за купување на клубот, исто така ќе испрати нова понуда, но тоа ќе се случи следната недела. Британскиот милијардер исто така имаше разговор со раководството на клубот цели 6 часа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Еврогол на Гундоган по 13 секунди во финалето против Јунајтед 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Maнчестер Сити и Ма…