Дома Останати Ракомет Карачиќ си доби подарок од Столе (ФОТО)

Карачиќ си доби подарок од Столе (ФОТО)

0

Пред почетокот на денешниот натпревар помеѓу Вардар и Кјелце Игор Карачиќ кој долги години го носеше црвено-црниот дрес си доби подарок од Столе

Капитенот Стоилов во име на целиот клуб му подари на Карачиќ дрес, а тоа беше поздравено со силен аплауз од трибините.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Елмас пред Австрија доби лоши вести: Наполи ќе го казни!

Непосредно пред вечерашниот натпревар против Австрија Наполи соопшти дека Елиф Елмас ќе би…