Дома Македонски спорт Капитенот капитенски: Два гола на Адеми за Динамо! 🎥

Капитенот капитенски: Два гола на Адеми за Динамо! 🎥

Maкедонскиот репрезентативец и капитен на Динамо Загреб Арјан Адеми вечерва одигра одличен натпревар и постигна два гола.

Адеми ги постигна вториот и третиот гол за Динамо во триумфот од 3:1 против Флора во квалификациите за Лигата на Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Барселона подготви големо изненадување со дресот за наредната сезона

Барселона во изминатите сезони ќесто го менуваше изгледот на дресовите. Така, дресот на ка…