Дома Луд Спорт Камерите го фатија моментот: Фудбалер за малку ќе загинеше на натпревар!

Камерите го фатија моментот: Фудбалер за малку ќе загинеше на натпревар!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Фудбалерот на Сиднеј, Мичел Зуло ја повреди главата на натпреварот против Мелбурн Виктори откако после еден пат се удри во маса која стоеше веднаш покрај аут линијата.

Ситиацијата изгледаше застрашувачки, а последиците за австралискиот репрезентативец можеа да бидат многу полоши. За среќа повредата не е сериозна и фудбалерот наското ќе може да се врати на терените.

„Доколку ударот беше малку посилен неговиот врат сигурно ќе пукнеше. Не знам што бара оваа маса овде, некој мора да сноси одговорност за ова“, изјави еден од клупските доктори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Милан благодарение на Пулишиќ ја носи идната ѕвезда на светскиот фудбал

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Италијанскиот гигант …