Дома Останати Тенис Калин повторно скокна 18 позиции за нов најдобар ранкинг во кариерата!

Калин повторно скокна 18 позиции за нов најдобар ранкинг во кариерата!

Maкедонскиот тенисер Калин Ивановски повторно има нов најдобар ранкинг во кариерата.

Со новите пет поени, Ивановски како и минатата недела скокна нови 18 позици ии дојде до 457-то место и постави нов сопствен рекорд.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Ивановски учествуваше на турнир во двојки и сингл во Хрватска, меѓутоа сепак остана без трофеј.

Во женска конкуренција напредок забележа и Лина Ѓорческа која го освои турнирот во Сплит и сега е на 213-тата позиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …