Дома Фудбал Англија Како Руни сфатил дека неговите идоли се лоши играчи 🎥

Како Руни сфатил дека неговите идоли се лоши играчи 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Вејн Руни се врати во МЛС од јули оваа година.

Помина година и пол играјќи за Ди-Си Јунајтед, а сега ќе се проба како тренер на тимот од Вашингтон. Деновиве беше во Англија, гостуваше и во една од емисиите кои се посветени на матичниот клуб на Руни, Евертон.

Легендарниот Англичанец ја сподели приказната за своите почетоци во „карамелите“, поточно кога почнал да тренира со првотимци како Данкан Фергусон и останатите кои му биле идоли.

„Лудо е колку брзо се менуваат работите. Одеднаш бев во соблекувалната со Данкан и со сите што ги гледав додека растев. Но, потоа тренирате и играте со нив секој ден и сфаќате други работи. Во еден момент си помислив колку се лоши…“ изјави Руни.

Навистина ретко кој денес во јавноста зборува искрено како Руни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гвардиола искрено објасни зошто настанал проблемот со Кансело

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалерите на Манче…