Дома Фудбал Лига на шампиони Како за Барселона во Франција, така за ПСЖ во Шпанија! 🎥

Како за Барселона во Франција, така за ПСЖ во Шпанија! 🎥

Пред реваншот во четвртфиналето од Лигата на шампионите помеѓу Барселона и Пари Сен Жермен во центарот на вниманието се најдоа домашните навивачи кои возвратија на она што Французите го направија во Париз.

Фудбалерите на Барселона во Париз беа разбудени во четири часот наутро со огномет пред хотелот каде што беа сместени, сега истото им се случи и на членовите на францускиот тим во Шпанија.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Среде ноќ во близина на хотелот каде што беа сместени група шпански навивачи приредија пиротехничко шоу.

Ќе потсетиме, во првиот натпревар Барселона славеше победа од 2:3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…