Дома Фудбал Франција Каде беше Меси додека ПСЖ славеше титула? 🎥

Каде беше Меси додека ПСЖ славеше титула? 🎥


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Aргентинскиот фудбалер Лионел Меси е се поблиску до заминување од ПСЖ, а засега на големо се најавува негово враќање во Барселона.

Во претпоследното коло од Лига 1 против Стразбур, ПСЖ одигра 1:1 со Стразбур и единствениот гол го постигна Аргентинецот.

По тој натпревар Меси веднаш замина на концерт и тоа ги налути навивачите на францускиот гигант.

Концертот ни помалку, ни повеќе беше во Барселона…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…