Дома Македонски спорт Мак ракомет Кадетите поразени од Аргентина на стартот на СП

Кадетите поразени од Аргентина на стартот на СП

0

Кадетската репрезенација на Македонија имаше неуспешен старт на Светското првенство до 19 години кое во следните две недели ќе се игра во Скопје.

Репрезентативците на Македонија предводени од Данило Брестовац забележаа пораз од Аргентина со 20:23.

Нашите репрезентативци добро влегоа во натпреварот и на полувреме заминаа со предност од четири голови разлика (13:9). Во вториот дел се до финишот успеававме да ја одбраниме
предноста. Аргентинците успеаа да изрманат во 56-тата минута, а во следните минути направија и разлика од три гола со што однесоа победа.

Во нашата група покрај Аргентина се уште Данска, Бахреин, Јапонија и Нигерија. За пласман во следната потребно е да бидеме на една од првите четири позиции во групата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Гвардиола го пронајде наследникот на Агуеро, треба да спреми над 100 милиони

Кун Агуеро во 2011 година пристигна во Манчестер Сити од Атлетико Мадрид и почна да испишу…