Дома Фудбал Англија Кавани лут на ВАР системот: Ви поништуваат гол ако ноктот ви е во офсајд

Кавани лут на ВАР системот: Ви поништуваат гол ако ноктот ви е во офсајд

Уругваецот Едисон Кавани во интервју за јужноамериканските медиуми зборуваше на разни теми.

Една од темите беше и ВАР системот.

„Со ВАР се губи шармот на фудбалот. Давате гол и чекате две минути да го прославите, а тогаш не е тоа тоа, ја немата истата емоција како во моментот кога сте го постигнале голот. Видовме дека се поништуваат голови ако ноктот или косата ви е во офсајд, како и затоа што некој ваш соиграч направил минимален фаул 14 додавања пред голот. Тоа е катастрофа“, изјави Кавани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…