Дома Фудбал Кабиб: Разговарам многу со Роналдо, тој само стравува поради синот

Кабиб: Разговарам многу со Роналдо, тој само стравува поради синот

Познато е Кабиб и Кристијано Роналдо се големи пријатели.

Кабиб и ѕвездата на Јувентус често се во друштво, а борецот откри дека Португалецот му се пожалил поради синот.

„Разговараме скоро секој ден. Кога се запознавме, разговаравме за тоа од каде е нашата мотивација. Рече дека сака синот да му биде наследник. Кога Кристијано бил дете, само сонувал да има копачки. Неговиот син, од друга страна, има се. Стравува дека можеби нема да го има истиот глад и желба како што имал тој. Кога имаш се, тешко е да имате мотивација. Ми се допадна кога го слушнав тоа. Сфатив дека тој е човек кој не се задоволува со една, две или три титули.“ – рече Кабиб и додаде:

„Ја освои својата 30. титула и е најдобар стрелец на сите времиња. Мислам дека ќе игра уште две или три сезони.“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…