Дома Фудбал Италија Италијанците: Добро е што Секулов ја избра Италија, може да биде новиот Маркизио

Италијанците: Добро е што Секулов ја избра Италија, може да биде новиот Маркизио


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓



Никола Секулов е дел од младинските категории на Јувентус, иако имаше можност да игра за Македонија сепак на крајот младиот фудбалер ја избра Италија.

Во Италија и Јувентус од Секулов имаат големи очекувања, тоа го покажува и текстот на сајтот „Ла Џоване“. Овој портал го најавува Секулов како „бисер“ на италијанскиот фудбал и го споредува со Клуадио Маркизио.

„Секулов е како Маркизио. Освен по играта тој и физички дури потсетува на него. Повисок од 1.8 метри, има долга коса, силен е физички…Знае добро да се движи и да игра без топка. Големата зрелост во контролирањето на топка ја стекна со искуството Јувентус. Добро е што избра да игра за Италија“, стои во дел од текстот.

Целиот текст може да го најдете – тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хаверц призна дека го викаат магаре и откри зошто

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…