Дома Фудбал Останато Исповед на Умтити: Во Барселона бев како во затвор…

Исповед на Умтити: Во Барселона бев како во затвор…


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Поранешниот фудбалер на Барселона Самуел Умтити отки тешки детали од својот престој во Каталонија каде што помина четири години.

Умтити со големи очекувања пристигна во Барселона, но на „Ноу Камп“ не се снајде.

„Во Барселона поминав четири години во затвор, а единствено што сакав е да бидам почитувам и прифатен. Тоа беше случај на почетокот кога пристигнав од Лион во Шпанија и играв на високо ниво. Потоа почнав да чувстувам дека не ми веруваат, не ми беше пријатно поради тоа, сфаќав дека никој повеќе не ми верува.

„Не знам дали беше депресија, но секако ми беше комплицирано. Се затварав во себе и одбивав присуство на луѓе. Се сеќавам дека имаше периоди кога не сакав да излезам од дома. Пријателите ме советуваа дека е најдобро да излезам и да си ја разбистрам главата, но ги одбивав, сакав да бидам сам“, зборуваше фудбалерот.

Французинот се уште има договор со Барселона до 2026 година, а во овој момент како позајмен фудбалер настапува во Лече.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

УЕФА му задава тежок удар на Јувентус!?

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Нови лоши ве…