Дома Македонски спорт Мак фудбал Инциденти во Охрид: Приведени фудбалери и навивачи

Инциденти во Охрид: Приведени фудбалери и навивачи

0

До нарушувањето на јавниот ред и мир дошло за време на фудбалскиот натпревар од Третата лига југозапад помеѓу домаќинот Волино и Црно буки (1:0), пренесува „Охридњуз“.

Според информациите, целата ситуација колуминирала по незадоволство од судиска одлука, инцидентот се случил на трибините при обид за приведување на лице од публиката.

Набрзо пристигнало полициско засилување, а при нарушувањето на јавниот ред и мир приведени биле повеќемина.

Незадоволни граѓани потоа се упатиле кон СВР Охрид поради што превентивно е подигната безбедноста и блокирани се пристапите до полициската станица.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Публико, овој Вардар е истиот тој за кој се крена цела Македонија на нозе!

Вардар вчера ја запиша втората победа во вториот натпревар во групната фаза од Лигата на ш…