Дома Фудбал Италија Интер со нова понуда за Лаутаро

Интер со нова понуда за Лаутаро

Лаутаро Мартинез ја одби првата понуда на Интер за продолжување на договорот, а тоа го вклучи алармот кај многу европски гиганти.

Имено, „Газета дело Спорт“ пренесува дека голгетерот се премислил и откако ја увидел ситуацијата на пазарот побарал зголемување во однос на договорените осум милиони евра од претходно.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Лаутаро побарал плата од десет милиони евра годишно плус бонуси, која Интер не може да си ја дозволи во моментов.

Меѓутоа, преговорите продолжуваат и денес раководството во Мадрид ќе има нова средба со агентот на Аргентинецот.

Приоритет на Интер е да најде заеднички јазик со Лаутаро, кој оваа сезона е најдобар стрелец во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…