Дома Фудбал Италија Интер спрема нов договор на Лаутаро Мартинез

Интер спрема нов договор на Лаутаро Мартинез

Интер ќе се обиде да потпише нови договори со клучните играчи.

Клубот се договори со Данило Д`Амброзио и Самир Хандановиќ, кои се очекува да потпишат нови договори во следните денови, а сега на ред е да започнат преговори со напаѓачот Лаутаро Мартинез.

Според информациите на „Gazetta dello Sport“, Интер сака да го продолжи договорот со играчот до 2023. година. Клубот е подготвен да ја удвои платата, која во моментов е 1,5 милиони евра по сезона и таа сега ќе стане 3 милиони по сезона.

Мартинез пристигна на „Сан Сиро“ од Расинг во 2018. година за сума од 14 милиони евра. До сега тој има одиграно 29 натпревари и постигна 7 гола за Интер во Серија А.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нема нов договор за Рамос – Реал го пушта да си оди

Ќе поставува ли Реал Мадрид според клупските правила и кога е Серхио Рамос во прашање? На …