Дома Фудбал Италија Интер два месеци без Питбулот

Интер два месеци без Питбулот

Играчот за врска на Интер, Гари Медел ќе биде надвор од терените следните два месеци поради повреда на коленото, пренесува „Газета дело Спорт“.

Чилеанецот се повреди на дербито против Милан, а лекарските прегледи покажаа дека има кинење на менискусот на коленото, по што му следува подолга пауза.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Интер денес и официјално ја потврди повредата на „Питбулот“, но надежта е дека тој ќе може да се рехабилитира за помалку од два месеци.

Ова е сигурно голем удар за новиот тренер Пиоли, кој го смести Медел во срцето на одбраната како партнер на Миранда и кого го смета за еден од најважните фудбалери во тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Сити не го дава Де Брујне, му спреми нов договор

Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин де Брујне, влезе во последната година од договорот, па с…