Дома Фудбал Италија Инзаги суспендиран, нема да го води Интер во дербито

Инзаги суспендиран, нема да го води Интер во дербито

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги е суспендиран на еден натпревар, па нема да биде на клупата на „нероаѕурите“ на гостувањето кај Рома следото коло.

Причината е петтиот жолт картон на тренерот сезонава кој го доби во неделното дерби против Јувентус.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Многу сум лут поради оваа одлука, мислам дека не заслужив картон. Тоа беше италијанско дерби, многу интензивно. За жал, ја напуштив мојата област, требаше да добијам предупредување. Жал ми е, но подобро е ова да ми се случи мене, а не на некој од моите играчи“, изјави Инзаги.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Милан спреми нов богат договор за Тео Хернандес

Тео Хернандес е еден од најважните фудбалери на Милан и клубот сака уште долго да го задрж…