Дома Фудбал Италија Инзаги пред отказ, Интер го контактирал Станковиќ

Инзаги пред отказ, Интер го контактирал Станковиќ

Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер е спремен да му врачи отказ на тренерот Симоне Инзаги.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Интер ја започна сезоната под очекувањата, а поразот од Удинезе ја прели чашата и раководството размислува за тренерска смена.

Инзаги ја презеде одговорноста за поразот, а незадоволството и во соблекувалната расте бидејќи тренерот направи две измени во првите 30 минути.

Наводно Интер веќе нашол замена, а тоа е клупската легенда Дејан Станковиќ. Србинот е слободен откако замина од кормилото на Црвена Звезда минатиот месец.

Раководството смета дека Станковиќ го има потребниот авторитет за да ја реши ситуацијата во соблекувалната и да ги поправи резултатите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Солскјер е спремен да се врати: Ги изгледал сите натпревари на Јунајтед на кој тој бил тренер?!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Веројатно малкум…