Дома Трансфер зона Икарди си избра нов број во ПСЖ

Икарди си избра нов број во ПСЖ

Maуро Икарди не може да биде задоволен од минутажата која ја имаше во ПСЖ во завршницата од Лигата на шампионите, а во новата сезона ќе влезе со нов број.

Францускиот шампион денес објави дека Икарди во новата сезона ќе го носи дресот со број „9“ кој во претходните сезони беше на грбот на Едисон Кавани.

Кавани си замина од ПСЖ во јуни и не беше во комбинација за завршниата од ЛШ, а од кога „деветката“ остана слободна Икарди не ја пропушти приликата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гвардиола добива 225 милиони за засилувања

Пеп Гвардиола на крајот на сезоната ќе добие голем буџет за трансфери, а целта е да го зас…