Дома Фудбал Франција Икарди не бил во состојба да тренира откако го оставила Ванда

Икарди не бил во состојба да тренира откако го оставила Ванда

Мауро Икарди после случувањата помеѓу него и Ванда Нара се најде во центарот на вниманието.

Вчерва вечерта како бомба одекна веста за разделбата на најконтроверзниот фудбалски пар. Аргентинецот својата сопруга и менаџерка ја изневерил со актерка која била и пријателка на Ванда (повеќе за ова тука).

ПСЖ утрово имал редовен тренинг, но Икарди го пропушти затоа што според пишувањето на француските медиуми не бил во состојба да тренира.

28-годишикот бил метално скршен и се чувствувал лошо, а во ПСЖ поради целата ситуација му дале слободен ден. Инаку, Ванда веќе ја напушти француската престолнина и тоа ззадно со децата.

Ќе потсетиме, Ванда и Икарди се во брак од 2014 година. Заедно имаат две деца. Контроверзниот модел има и уште три деца од претходниот брак со Макси Лопез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Ибрахимовиќ: Ќе го притиснам Милан да ми го продолжи договорот

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ призна дека сака да го продолжи договорот со „росон…