Дома Видео Изјава од очевидец: Полицијата нападна фудбалер

Изјава од очевидец: Полицијата нападна фудбалер

Вечерва од пред СВР Охрид, своја изјава за порталот Скопје 1 даде Ивановски Ѓоко.

„Полицијата физички го нападна. Кога приведуваш некого, се знае како се прави тоа. Не може така, го фатија човекот и го пикнаа в мрежа. Има правила. Не знам дали има позадина. Приведен е и фудбалер, а тие беа во игра. Тие немаа контакт со полицијата. Имаше командир Саше и никогаш не дошло до ова. Сега командирот од нигде никаде викна појачање, од нигде никаде дојдоа 50 полицајци. Имаше обид да го тепаат. Чим 4 полицајци ти се пуштаат така.  Имаше кр*.  Кога виде публиката скокна да го одбранат. Причината беше бидејќи судијата не крена офсајдСе знае фудбалки натпревар, порано публиката со керамиди фрлала па полицијата не реагирала“, вели Иваноски.

Фото и видео: skopje1.mk

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Барселона следната сезона ќе игра во црни дресови (фото)

Специјализираниот сајт за фудбалски дресови „Footy Headlines“ тврди дека Барселона следнат…