Дома Видео Изразот на лицето доволно кажува: Пике заработи тешка повреда ?

Изразот на лицето доволно кажува: Пике заработи тешка повреда ?

Жерар Пике на натпреварот против Атлетико Мадрид веројатно ја доживеа најтешката повреда во кариерата.

Пике се повреди после еден час игра откако во еден дуел му настрада коленото. Искусниот дефанзивец остана да лежи и веднаш покажа дека не се чувствува добро.

Фоторепортерите успеале да го фатат изразот на лицето на фудбалерот на Барселона што е јасен знак дека се работи за тешка повреда.

Шпанецот успеа да стане и на нозе да го напушти теренот, меѓутоа тоа го направи со солзи во очите, свесен на ситуацијата дека го чека долга пауза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Светците“ подобри од „ѓаволите“, Жиру имаше шоу во Севиља🎥

ПСЖ го освои „Олд Трафорд“, фаворитите  немаа проблем вечерва во Лигата на шампиони. Гости…