Дома Останати Ракомет Изненадување од Хрватска: Вујовиќ си замина од Загреб!

Изненадување од Хрватска: Вујовиќ си замина од Загреб!

Jугословенската ракометна легенда и поранешен тренер на Вардар, Веселин Вујовиќ повеќе не е тренер на ППД Загреб.

Утрово големо изненадување беше објавата од Загреб за заминувањето на Вујовиќ со оглед на пријателството и довербата која владееше помеѓу двете страни.

Низ хрватските медиуми се шпекулира дека причината за заминувањето е финансиската криза која ја тресе Европа. Според информациите Загреб за наредната сезона ќе има многу помал буџет за плати, па тука дошло до несогласување.

Вујовиќ во Загреб пристигна шред осум месеци како замена за Бранко Тамше.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Зошто Динамо лаже дека преговарале со Чупиќ?

Денес во јавноста се појави изјава на директорот на Динамо Букурешт, Даниел Георгеску кој …