Дома Фудбал Останато Изненадување за сите во Реал: Роналдо се појави на тренингот во Ријад 🎥

Изненадување за сите во Реал: Роналдо се појави на тренингот во Ријад 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Додека фудбалерите на Реал Мадрид се подготвуваа за финалето во Суперкупот против Барселона во Ријад добија пријатно изненадување.

Имено, на тренингот на Роналдо се појави Кристијано Роналдо кој сега живее во Саудиска Арабија. Португалецот кој неодамна потпиша за Ал Наср не ја пропушти приликата да го поздрави својот поранешен клуб.

Роналдо испишуваше историја со Реал Мадрид па затоа беше и срдечно пречекан од фудбалерите и тренерот Карло Анчелоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гундоган се сели во Серија А

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган …