Дома Останати Кошарка НБА Изненадување во НБА: Балканското дерби за Богдановиќ

Изненадување во НБА: Балканското дерби за Богдановиќ

Изминатата вечер во НБА лигата се одигра само еден натпревар и во него видовме изненадување, Детроит славеше победа против Далас со 131:125.

Ова беше и балканска пресметка помеѓу Бојан Богдановиќ и Лука Дончиќ. Хрватот кој се радувшае на крајот натпреварот го заврши со 30 поени. Учинокот на Словенецот од дабл-дабл со 35 поени и 10 скокови не беше доволен за поволен резултат на Мавс.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Во регуларниот дел на семафорот стоеше 117:117, па мечот отиде во продолжение каде што Пистонси беа подобриот тим. Одличен во тие последни моменти беше Хејс кој постигна две тројки, а натпреварот го заврши со 22 поени, две асистенции му недостасуваа за дабл-дабл.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…