Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Избегната трагедија на ЕП: Навивач паднал од трибини

Избегната трагедија на ЕП: Навивач паднал од трибини

На натпреварот помеѓу Полска и Австрија на ЕП кој се играше во Берлин, за малку беше избегната трагедија.

Како пренесуваат медиумите во Германија, еден навивач на Полска завршил во болница затоа што паднал од трибината, и тоа од три метри височина.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


По интервенцијата на стадионот тој веднаш бил пренесен и во болница каде што бил задржан на лекување.

Од полицијата потврдија дека не станувало збор за некаков инцидент или тепачка, туку само невнимание од страна на навивачот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…