Дома Луд Спорт Иднината на Агуеро е во рацете на убавата Италијанка 📷

Иднината на Агуеро е во рацете на убавата Италијанка 📷

Траката за потписот на Сехио Агуеро веќе започна откако Аргентинецот потврди дека на лето го напушта Манчестер Сити.

Англиските медиуми објавија дека Агуеро нема да остане во Англија, туку ќе замине од Островот поради неговата 23-годишна девојка Софија Калцети.

Наводно нејзе и е досаден животот во Англија, па би сакала Агуеро да избере некој италијански клуб, како би можеле да се преселат и да живеат на Апенините.

Наводно на Калцети и одговара и преселба во Шпанија, па медиумите тврдат дека Барселона и Јувентус се фаворити за потписот на Аргентинецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Фудбалер пристигна во Мексико и исчезна

Фудбалерот на екипата Архаи од Хаити Вилман Ексуме исчезна по доаѓањето  на неговиот тим в…