Дома Фудбал Италија Играч на Емполи го провоцираше Влаховиќ и стана хит🎥

Играч на Емполи го провоцираше Влаховиќ и стана хит🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Емполи го понижи Јувентус победувајќи го со 4:1, а Шкотланѓанецот Лајам Хендерсон се потсмеваше со Влаховиќ.

 Хендерсон стана хит на социјалните мрежи откако на Влаховиќ во лице му рече: „Ух, 80 милиони, ох“, провоцирајќи го напаѓачот.

Јувентус плати 80 милиони евра за да го доведе Влаховиќ, кој пак не ги оправда во целост очекувањата во Торино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Роналдо доживеа понижување во Саудиска Арабија!

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ед…