Дома Фудбал Италија Играч на Емполи го исмејуваше Влаховиќ 🎥

Играч на Емполи го исмејуваше Влаховиќ 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Фудбалерите на Емполи вчера на свој терен го декласираа Јувентус со 4:1 во рамките од 36-тото коло во италијанската Серија А.

Стрелци за Емполи беа Франческо Капуто од пенал во 18-тата и 48-тата минута, Себастијан Луперто во 21-та и Роберто Пиколи во третата минута од судиското продолжение. Голот за Јувентус беше дело на Федерико Киеза во 85-тата минуа.

По овој натпревар во центарот на вниманието се најде играчот за врска на Емполи, Лијам Хендерсон кој го исмејуваше Влаховиќ.

„Ох, 80 милиони евра!?“, повторуваше играчот за врска кон Србинот неколку пати алудирајќи на цената која Јувентус ја плати кога го доведе од Фиорентина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бербатов за првпат откри: Дарко Панчев беше мојот идол!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Поранешната ѕвезда …