Дома Луд Спорт Ибрахимовиќ честиташе Божиќ и го ШОКИРАШЕ светот! (фото)

Ибрахимовиќ честиташе Божиќ и го ШОКИРАШЕ светот! (фото)

0

Контраверзниот шведски напаѓач Златан Ибрахимивиќ повторно се најде во центарот на вниманието, овој пат поради бижиќните честитки.

Многу познати личности преку социјалните мрежи денес испраќаат честитики на оние кои го слават Божиќ, а истото го направи и Златан Ибрахимовиќ.

Меѓутоа, јавноста беше шокирана поради честитката на Ибра, односно поради фотографијата која ја објави.

На фотографијата се наоѓа џуџе кое покажува среден прст, па многумина ја осудија таквата честитка на Ибра.


Следете го Sportski.mk и на


View this post on Instagram

Merry Chriztmaz

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Одличен и на фудбалскиот терен: Ѓоковиќ како Кристиано Роналдо (видео)

Освен што е најдобар во светот на тениските терени, Новак Ѓоковиќ на дело покажа дека одли…