Дома Фудбал Италија Ибрахимовиќ побарал, Пиоли одбил да го замени!

Ибрахимовиќ побарал, Пиоли одбил да го замени!

Златан Ибрахимвоиќ со две гола донесе победа на Милан во градското дерби против Интер.

Во текот на овој натпревар се случила една нескојдневна сцена. Уморниот Ибрахимовиќ побарал измена, но Пиоли одбил да го послуша.

Ова го откри Пиоли по средбата

„Ибра ми бараше измане, но овој пат јас бев тој кој се налути. Како да го извадам од игра кога е преважен за нас“, изјави Пиоли.

Ќе потсетиме Милан го доби натпреварот со 1:2, а Ибрахимовиќ постигна два гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фернандињо доби пет минути игра и заработи нова тешка повреда

Фудбалерите на Манчестер Сити синоќа го победија Порто со 3:1 во првото коло од групната ф…