Дома Фудбал Останато Ибрахимовиќ како Сталоне: Златан ја повтори сцената на Роки и Аполо (ВИДЕО)

Ибрахимовиќ како Сталоне: Златан ја повтори сцената на Роки и Аполо (ВИДЕО)

Договорот на Златан Ибрахимовиќ со Ла Галакси истекува и тој е слободен во изборот на новата средина, а додека траа шпекулациите за неговиот нов клуб тој ужива и тренира на плажа.

Ибра сега ја повтори сцената од култниот филм Роки каде што Сталоне тренира со Аполо Крид на една плажа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сити се огласи откако им беше поништена казната за неиграње во Лигата на шампионите

Манчестер сити соопшти дека е задоволен со одлуката на Судот за спортска арбитража во Лоза…