Дома Трансфер зона Ибрахимовиќ заминува, Леао ќе биде прв напаѓач на Милан

Ибрахимовиќ заминува, Леао ќе биде прв напаѓач на Милан

Ѕвездата на Милан, Златан Ибрахимовиќ нема да го продолжи договорот со „росонерите“ и ќе си замине ова лето, а во центарот на нивиот проект на клубот ќе биде Рафаел Леао, пренесува „Газета дело Спорт“.

20-годишниот Португалец пристигна на „Сан Сиро“ како голем талент за 35 милиони евра, но до сега не успеа да го развие својот потенцијал. Во првиот дел од сезоната покажа дека има голем талент, но потоа Ибрахимовиќ го зеде централното место во нападот.

Со заминувањето на Ибра се очекува Леао следната сезона да биде централна фигура во нападот, заедно со Анте Ребиќ кој во вториот дел од сезоната е во извонредна форма.

Во клубот не сакаат да инвестираат во нов напаѓач и сметаат дека ќе биде подобро да се инвестира во дефанзивата и средниот ред.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Одегард може во Серија А?

Мартин Одегард во Реал Мадрид пристигна пред пет години од норвешкиот Стромгест како голем…