Дома Фудбал Италија Ибрахимовиќ ги налути навивачите на Милан: За кого ти играш? (ВИДЕО)

Ибрахимовиќ ги налути навивачите на Милан: За кого ти играш? (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ се врати во Шведска и повторно го налути раководството на Милан.

Ибрахимовиќ во понеделникот се повреди на тренинг, но набрзо се покажа дека не станува збор за тешка повреда, а само еден ден подоцна, во вторникот се возеше со мотор низ улиците на италијанскиот град.

Наредниот преглед на Златан е за десетина дена, па то во меѓувреме се врати во Шведска каде што ќе остане до 3. јуни, но по враќањето во Италија ќе мора повторно да оди во изолација, додека првенството ќе продолжи на 20 јуни, а една недела претходно се игра купот.

Шведскиот напаѓач од неодамна стана ко-сопственик на Хамарби и интересно што на своите профили на социјалните мрежи испрати порака: Се гледаме на терен. Покрај тој текст поставено е промотивно видео кое го најавува враќањето на шведскиот фудбал.

По ова тој до доби негативни коменатари од навивачите на Милан кои го прашуваат за кого тој игра. Меѓутоа Ибра сигурно тоа премногу не го интересира.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Tрадицијата вели: Реал Мадрид ќе биде шампион!

Реал Мадрид е многу блиску до рекордната 34.титула во Ла Лига откако вчера беше победен Ге…