Дома Топ вести Зидан прави „чистка“ во Реал: Пет ѕвезди ги спакуваа куферите

Зидан прави „чистка“ во Реал: Пет ѕвезди ги спакуваа куферите

Реал Мадрид спрема голема реконструкција за следната сезона. Ќе пристигнат неколку нови засилувања, но некои од ѕвездите ќе бидат ставени на продажба.

Герет Бејл и Хамес Родригез ги предводат ѕвездите кои ќе си заминат од „Сантијаго Бернабеу“, како и Лука Модриќ, на кого му завршува договорот и ќе биде слободен агент.

Покрај овие тројца, на продажба ќе бидат ставени и Лукас Васкез и Маријано Дијаз, кои не се во плановите на Зидан за следната сезона.

Реал размислува да се ослободи и од Начо, Марсело и Брахим Дијаз, а со продажбата на овие фудбалери ќе финансира дел од трансферите на две големи ѕвезди.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Спортскиот директор на Интер со порака до Барса: Го сакате Лаутаро? Ова е условот!

Од Интер потврдија дека Барселона ги контактирала за доведување на Лаутаро Мартинез. На Ба…