Дома Останати Ракомет За тинејџерот херој од „Јане“ слушна и Балканот! (ФОТО)

За тинејџерот херој од „Јане“ слушна и Балканот! (ФОТО)

Вчера Вардар го победи Мешков Брест во рамките од Лигата на шампионите.

Црвено-црните го совладаа Мешков со 36:31, а еден од најзаслужните беше младиот 18 годишен голман Марко Кизиќ. Кизиќ за 15-тина минути колку што помина на теренот забележа пет одбрани, а воодушеви во ситуацијата кога одбрани два шута во иста акција. Токму таа негова одбрана беше избрана за одбрана на колото во ракометната елита.

Кизиќ не ја воодушеви само Македонија, денес за неговиот блескав настап во „Јане Сандански“ пишуваат и дел од балканските медиу,и.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Изненадувачки трансфер: Лук Абало потпиша за норвешки Елверум

Франускиот ракометар Лук Абало после завршувањето на неговиот договор со ПСЖ реши да не за…