Дома Фудбал Германија За сите беше изненадување: Откриено зошто Баерн го отпушти Нагелсман

За сите беше изненадување: Откриено зошто Баерн го отпушти Нагелсман


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Баерн Минхен обезбеди четвртфинале во Лигата на шампиони, но лошите резултати во Бундеслигата го натераа раководството на тимот да го избрка Јулијан Нагелсман, но тоа не е единствената причина.

Германските медиуми пишуваат дека постојат повеќе причини за отказот на Нагелсман, а ситуацијата кулминирала кога заминал на скијање во Австрија додека неговите фудбалери, кои не се со репрезентациите, останале во екипата да тренираат со останатите помошници на тренерот.

Нагелсман претходно ја загубил контролата во соблекувалната, па голем дел од фудбалерите не биле среќни со тоа како тренерот ги предводи работите.

Поранешниот стратег на бундеслигашот претходно се скарал и со Мануел Ноер, а го избрка и тренерот на голмани кој долги години беше во екипата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…