Дома Видео Започнува ли нова ера за Нетси? Тотална доминација на Харден во дебито

Започнува ли нова ера за Нетси? Тотална доминација на Харден во дебито

Ноќта на НБА паркетите го одбележи дебито на Џејмс Харден за Бруклин Нетс.

Хареден на својот деби натпревар за новиот тим беше одличен. Нетси го победија Орландо со 122:115, а Харден натпреварот го заврши со трипл-дабл.

Одличниот кошаркар на крајот имаше 32 поени, 12 скокови и 14 асистенции. Уште подобар учинок имаше Кевин Дурант кој постигна 42 поени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Aматерска грешка: Четворица кошаркари на Денвер беа во контра и сите се наместија на „тројка“

Кошаркарите на Денвер Нагетс беа поразени од Вашингтон Визардс со 110:112 во Колорадо. Иак…