Дома Луд Спорт Запознајте ја најзгодната фудбалерка во светот 📷

Запознајте ја најзгодната фудбалерка во светот 📷

Фудбалерката на Астон вила, Алиша Леман важи за една од најубавите спортистки во светот и заработува бигатство на Инстаграм.

Именом, од секоја брендираа објава на Инстаграм таа заработува по 280.000 евра.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Покрај тоа, згодната фудбалерка заработува и околу 400.000 долари од својот клуб годишно, а има и спонзорства, но и календар за 2024 година кој чини 70 евра.

Леман е популарна швајцарска спортистка и на социјалните мрежи има над 15 милиони фанови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Навивачите на Ајнтрахт направија хаос, повредени 50 полицајци🎥

Повеќе од 50 полицајци се повредени вчера по тепачките со навивачите во Франкфурт непосред…