Дома Останати Кошарка Закажан спектакл во Љубљана: Дончиќ против Јокиќ!

Закажан спектакл во Љубљана: Дончиќ против Јокиќ!

Репрезентацијата на Словенија на 17. август ќе игра пријателски натпревар против Србија во арената „Стожице“ во Љубљана.

Овој натпревар привлекува посебно внимание затоа што ќе биде и дуел имеѓу Лука Дончиќ и Никола Јокиќ кои се подготвуваат со своите национални тимови за Европското првенство.

Двете репрезентации ќе потсетиме се сретнаа во финалето на Евробаскетот во 2017 година, тогаш Словенија стигна до титулата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Дончиќ поминал низ тешки денови: Спиев по 13-14 часа дневно…

Ѕвездата на Далас маверикс, Лука Дончиќ не се прослави на Евробаскетот каде што неговата р…