Дома Фудбал Останато Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Градот Загреб ја претстави идејата за реконструкција на „Градскиот стадион“ во овој град и по реконструкцијата стадионот ќе ги поседува сите највисоки стандарди.

На овој стадион би можеле да се играат натпревари во Лигата на шампионите, како и меѓународни репрезентативни натпревари.

Градежните работи би требало да започнат следната година и според најавите би требало да се потрошат нешто помалку од 20 милиони евра, капацитетот би се зголемил на 12.000 гледачи. Според најавите стадионо ќе биде еден од најмодерните во Европа.

Градоначалникот на Загреб го спомена и „Максимир“ за кого истакна дека најдобро решение е целосно да се сруши и да се изгради нов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Баерн Минхен лесно ја…