Дома Офсајд Жешката Лариса Рикелме се врати на трибините

Жешката Лариса Рикелме се врати на трибините

0

Веројатно сите ја памтат појавата на жешката и провокативна девојка која со мобилниот пикнат во деколтето, меѓу нејзините гради, ги следеше репрезентативните настапи на Парагвај. Лариса Рикелме пред некоја година палеше и жареше по трибините од фудбалските стадиони.

Пред девет години „го запали“ Мундијалот во Јужна Африка, а светот тогаш прв пат слушна за жешката навивачка на фудбалската репрезентација на Парагвај, Лариса Рикелме.

Убавата Лариса и понатаму е присутна на стадионите. Синоќа го следеше мечот од Копа Америка меѓу нејзиниот Парагвај и големата Аргентина.

На среќа за Лариса и останатите навивачи на Парагвај, мечот заврши со нерешен резултат 1-1.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Нејмар го избра својот идеален тим и предизвика лавина коментари (фото)

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар во разговор за шпанските медиуми го избра својот иде…