Дома Фудбал Останато Жестоки санкции за вечните белградски ривали: Фудбалскиот сојуз на Србија пресече!

Жестоки санкции за вечните белградски ривали: Фудбалскиот сојуз на Србија пресече!

Дисциплинската комисија на Фудбалскиот сојуз на Србија жестоко ги казни Црвена Звезда Партизан.

Како што тврдат медиумите во Србија, вечните ривали ќе мораат да платат и по еден милион динари и тоа поради објава на соопштеијата во јавност и медиумското препукување со неаргументирани податоци.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Како што се наведува, ФС Србија на најголемите српски клубови им се закани со одземање на бодови доколку ја продолжат медиумската војна.

Исто така, Звезда дополнително е казнета со 150.000 динари поради балјидата на четири натпревари, додека Партизан доби казна од 100.000 динари од истата причина.

Санкциите за нередите на вечното дерби се уште не се изречени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…