Дома Останати Тенис Енди Мареј поради Дејвис Купот го пропушти погребот на неговата баба: Жал ми е што не сум таму

Енди Мареј поради Дејвис Купот го пропушти погребот на неговата баба: Жал ми е што не сум тамуВежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Британскиот тенисер Енди Мареј оствари важна победа за својата репрезентација во Дејвис Купот против Швајцарија.

Мареј со 6-7, 6-4 и 6-4 славеше против Лоренцо Риеди и така ѝ донесе победа на својата селекција со вкупни 2-1.

По мечот откри дека овој настап бил тежок за него затоа што починала баба му, но морал да го пропушти пгоребот.

„Денеска е тежок ден за мене. Денеска е погребот на баба ми, жал ми е што не сум таму, но бабо ова е за тебе“, кажа Мареј.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Спектакл во Рим: Ѓоковиќ и Бејл заедно играа голф 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ учеству…