Дома Фудбал Италија Елмас и Наполи се слизна во трката за Скудетото

Елмас и Наполи се слизна во трката за Скудетото

Наполи доживеа непријатен и изненадувачки пораз од Фиорентина на домашен терен (2:3) и направи чекор назад во трката за Скудетото.

Нико Гонзалез ги донесе Фиорентина во водство во 29-та минута, а Наполи до крајот на полувремето пропушти неколку добри шанси.

Како е да се биде професионален Counter-Strike играч! ↓↓↓

Мертенс во 58-та минута израмни на 1:1 и сите на стадионот поверуваа дека ќе следува целосен пресврт. Меѓутоа потоа следуваа два гола на Фиорентина, Иконе и Кабрал ги срушија надежите на Наполи.

Осимен успеа да намали на 2:3, а Елмас ги одигра последните десетина минути од мечот.