Дома Македонски спорт Мак фудбал Екс-тренерот на Шкупи и Шкендија ќе води тим во Косово

Екс-тренерот на Шкупи и Шкендија ќе води тим во Косово

Косовскиот суперлигаш, Гњилане го промовираше Ардијан Нухиу за нов тренер.

Поранешниот тренер на Шкендија и Шкупи потпиша договор на три години и негова задача ќе биде да го врати овој тим на врвот во првенството.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Помошник на Нухиу ќе му биде Муарем Бајрами.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…