Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Експресно продадени луксузните билети за Светското првенство во Катар

Експресно продадени луксузните билети за Светското првенство во Катар

Потребни беа само два дена да се распродадат луксузните билети за Светското првенство во фудбал во Катар, и покрај астрономските цени.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Наредното Светско првенство во фудбал ќе се игра во Катар и ќе започне на 21 ноември 2022 година.

Организаторите ги одредија цените на билетите за луксузни места, а пакетот во ложата на „Лусаил Ајконик“ стадионот чини неверојатни 2,6 милиони евра и ексрепсно беа продадени.

Во тој пакет се содржат 40 места за ложа, и тоа за 10 меча на стадионот „Лусаил“ на кој ќе се игра и финалето.

Најевтините билети за сите 10 натпревари во Лусаил, вклучително и едно четвртфинале, едно полуфинале и финале, чинеа од 11.770 евра до 60.845 евра во „Бисерната ложа“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

„Швајцарија има подобар селектор и подобри фудбалери од Србија“

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Натпреварот кој …