Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Експресна реакција на УЕФА – избркан новинарот кој „леташе орли“!

Експресна реакција на УЕФА – избркан новинарот кој „леташе орли“!

Косовскиот новинар Арлинд Садику кој ги провоцираше Србите со „летање орли“ пред натпреварот против Англија е исфрлен од Европското првенство.

Од редовите на Србија уште веднаш по натпреварот испратија жалба, а од УЕФА реагираа со одземање на акредитацијата на новинарот. Садику повеќе нема да може да присуствува на натпреварите како новинар.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Освен „летањето орел“ тој има инсинуации на сметка на „Голема Албанија“ и така дополнително ги изреволтирал Србите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

ПСЖ не сака да плати 130 милиони, Челзи спрема понуда за Осимен

Фудбалерот на Наполи, Виктор Осимен е eден од најбараните на фудбалскиот пазар и ова лето …